@   Odoberať občasník

Knihy a pomôcky

V súčasnosti si tu môžete objednať dve knihy o koučovaní zameranom na riešenie.
Chcete viac? Ďalšie odporúčané knihy a pomôcky pre koučov a manažérov zameraných na riešenie nájdete vpravo pod ikonkou "...ešte viac".

Knižné publikácie

Peter Szabó – Daniel Meier: Koučovanie – krátko, jednoducho, účinne

Medzi množstvom kníh, ktoré koučovanie komplikujú hlbokou psychológiou alebo naopak, zjednodušujú ho na šablónovité techniky, je táto kniha osviežujúcim prekvapením. Zrozumiteľnou formou, na prepisoch skutočných koučovacích rozhovorov umožňuje čitateľovi pochopenie samotnej podstaty koučovania. Ponúka veľa námetov na experimentovanie a príklady rozdielov koučovacích prístupov.

Kniha dokumentuje dlhoročnú skúsenosť autorov, že nájsť schodné riešenie možno aj bez analýzy príčin nezdarov a ťažkostí. Provokuje nás slovami: „Riešenie sa nestará, ako problém vznikol“. Dokazuje, že koučovanie nemusí bolieť a môže pritom za krátky čas priniesť dlhotrvajúce výsledky.

Objednať online

Čítať ďalej…

 

Klára Giertlová: Manažovať a koučovať systemicky? Áno.

Dnes pracujú mnohí manažéri na hranici svojich fyzických a psychických možností. Nepomáha im ani dokonalejší time management a informačné technológie, zmenu možno dosiahnuť len skompetentnením najbližších spolupracovníkov tak, aby spoločne fungovali synergicky. Potrebná pomoc môže prísť v osobe externého systemického kouča, ktorý dokáže manažéra podporovať v nachádzaní užitočných riešení. Systemický prístup pomáha manažérom i koučom dosahovať ciele s menšou námahou a cítiť sa pritom vo väčšej osobnej pohode.
Ako sa stať koučom?

Keď v roku 2004 Klára Giertlová napísala a vydala prvú neprekladovú knihu o koučovaní na Slovensku, takmer všetky distribučné spoločnosti ju odmietli vziať do distribúcie. Zdôvodňovali to otázkou plnou nedôvery: "kto vie, čo to je koučovanie a koho to zaujíma?" Odvtedy sa situácia veľmi zmenila a okrem množstva kníh, kurzov a iných podujatí s tematikou koučovania ponúka jednotlivcom aj firmám svoje služby niekoľko desiatok profesionálnych koučov. Viete, čo charakterizuje profesionálneho kouča a ako sa ním možno stať?

Viete, čo znamená ACTP, ACSTH, CCE, alebo po novom - Level 1, 2, 3 a CCE? Viete, čo znamená ACTP, ACSTH, CCE, alebo po novom - Level 1, 2, 3 a CCE?
tvorba web stránok