@   Odoberať občasník

Koučovanie – krátko, jednoducho, účinne

Čitateľská lahôdka z autorskej dielne špičkových švajčiarskych koučov Dr. Petra Szabó, MCC a Daniela Meiera, zakladateľov inštitútu SolutionSurfers International Luzern.

Medzi množstvom kníh, ktoré koučovanie komplikujú hlbokou psychológiou alebo naopak, zjednodušujú ho na šablónovité techniky, je táto kniha osviežujúcim prekvapením. Zrozumiteľnou formou, na prepisoch skutočných koučovacích rozhovorov umožňuje čitateľovi pochopenie samotnej podstaty koučovania. Ponúka veľa námetov na experimentovanie a príklady rozdielov koučovacích prístupov.

Kniha dokumentuje dlhoročnú skúsenosť autorov, že nájsť schodné riešenie možno aj bez analýzy príčin nezdarov a ťažkostí. Provokuje nás slovami: „Riešenie sa nestará, ako problém vznikol“. Dokazuje, že koučovanie nemusí bolieť a môže pritom za krátky čas priniesť dlhotrvajúce výsledky.

Objednať online

O autoroch:

Peter Szabó je profesionálny kouč, špecializujúci sa na krátke a účinné koučovanie s vedúcimi pracovníkmi. Vo svojej praxi využíva a ďalej rozvíja prístup zameraný na riešenie, ktorý vyvinuli a od 80-tych rokov 20. storočia praktizovali Insoo Kim Berg a Steve de Shazer. Založil a vedie inštitút SolutionSurfers, najväčšiu koučovaciu školu vo Švajčiarsku. Vytrénoval viac ako 2000 koučov po celom svete.

Peter Szabó je certifikovaným koučom Medzinárodnej federácie koučov (ICF) na úrovni Master Certified Coach (najvyššia možná úroveň s minimálne 2500 hodinami koučovskej praxe). Pôsobí aj ako mentor kouč a člen certifikačnej komisie ICF. Učí koučovanie v rámci viacerých postgraduálnych univerzitných programov po celej Európe a vedie workshopy na univerzitách a inštitúciách po celom svete.

Spolu s Insoo Kim Berg napísal knihu Brief Coaching for Lasting Solutions (W. W. Norton & Co., 2005).

Daniel Meier je spoluzakladateľ a konateľ inštitútu SolutionSurfers. Vedie aj Coach Training Institute. Špecializuje sa na krátke tímové koučovanie zamerané na riešenie. Je autorom knihy Team Coaching with the Solutioncircle: A Practical Guide to Solutions Focused Team Development (Solutions Focus at Work) a mnohých článkov. Nedávno vyšla jeho kniha Logbook Coaching, príručka pre praktizujúcich koučov (slovenský preklad pripravujeme na vydanie koncom roka 2014).

Cena s DPH: € 14,30

Pri platbe na účet vopred je poštovné a balné € 1,20; pri platbe na dobierku € 2,76.

*Pri zásielke do zahraničia k cene pripočítavame poštovné podľa sadzobníka Slovenskej pošty.

Objednať online (objednávkový formulár môže slúžiť aj na objednanie ďalších titulov z našej ponuky).
tvorba web stránok