@   Odoberať občasník

Tajovská Koučovňa

Na začiatku to bola túžba, potom vízia... až som v jedno predjarné ráno roka 2008 na realitnom portáli natrafila na 30-ročnú budovu bývalého školiaceho strediska...
Nasledovala komplikovaná kúpa a ešte komplikovanejšia rekonštrukcia...
Vízia sa postupne napĺňa - od roku 2015 Koučovacie stredisko Co/Man v Tajove alebo Tajovská Koučovňa plní funkciu kancelárie spoločnosti, koučovne a kurzovne.

Okolie

Aj keď pozdĺž hlavnej prístupovej cesty postupne pribúda nová zástavba, najbližšie okolie koučovne stále tvorí les, lúky a pastviny. Noci sú tu tmavé a tiché – počujete len zvuky prírody a hviezdy sa zdajú byť bližšie ako v mestách. V lete sú horúčavy znesiteľnejšie a v zime sa napadnutý sneh po pár dňoch nezmení na slanú čľapkanicu.

Okrajom pozemku preteká pstruhový potôčik, v ktorom sa darí žeruche – toto sú jasné indikátory čistého prostredia. Za vlhkého teplého počasia natrafíte na salamandra a pri rannom pohľade z okna ľahko uvidíte srnky alebo líšku.

Budova

Významné slovo pri výbere pozemku, stavebných materiálov a technológií mal špecialista – stavebný biológ. Budova je koncipovaná ako biodom – pri rekonštrukcii sme použili prírodné materiály a klasické technológie (hlinené omietky, oblé špalety, masívne drevo, prírodné nátery). Usilujeme sa žiť v súlade s prírodou a učíme sa od nej. Technickú elektrinu sme nemohli celkom vylúčiť, preto ju aspoň korigujeme.

Využitie

Koučovňa neposkytuje ubytovanie pre verejnosť, ale účastníci kurzov a koučovacích pobytov v nej nájdu možnosť jednoduchého ubytovania. Vďaka prírodnému prostrediu aj bio-úpravám budovy tu majú hostia kvalitný spánok – niektorí dokonca lepší ako doma.

Stravovanie zabezpečujeme v neďalekých penziónoch. V príručnej kuchynke pri kurzovni si môžete uvariť skvelú kávu či čaj, zohriať si prinesené jedlo alebo si pripraviť jedlo z prinesených surovín. Mimo zimy sa dá na dvore v kotlíku uvariť spoločný guláš, opiecť si dobroty na grile alebo prírodno-romanticko-nostalgicky – na otvorenom ohni.

Vlastný prameň na pozemku je výdatným zdrojom kvalitnej pitnej vody, ktorú netreba chlórovať. Bielizeň perieme sami a sušíme ju na čerstvom vzduchu, najradšej za slnečného počasia. Používame ekologické pracie a čistiace prostriedky. A to zďaleka nie je všetko, čo robíme pre pohodu našich hostí…

 
tvorba web stránok