@   Odoberať občasník

Študovňa

Zaujímate sa o širší kontext koučovania, prístupu zameraného na riešenie a Brief Coachingu?
Študovňa vás pozýva nazrieť do koučovskej profesie a ZA koučovacie techniky...

Ako sa stať koučom? Odpovedá lektorka koučovania Klára Giertlová

Profesia kouča je čoraz lákavejšia a koučov – na Slovensku rovnako ako vo svete – stále pribúda. Slovenská asociácia koučov – SAKo pomáha (okrem iného) kultivovať trh a odlišovať skutočných koučov od tých, ktorí sa koučmi len nazývajú.
Čo je teda potrebné k tomu, aby sa záujemca o koučovanie stal koučom, ktorý sa môže označovať za kouča aj podľa medzinárodných štandardov a ktorý môže svoje služby ponúkať ako kvalifikované koučovanie?
Čítať ďalej…
_________________________________________________________________
Kto by mal postaviť auto
Tento príbeh, ktorého autorom je Dave Kepler, ukazuje, ako jednoduchá rodinná skúsenosť položila základ jeho filozofie vodcovstva a koučovania.
Čítať ďalej…
__________________________________________________________________
Coaching Reloaded – predpoklady brief kouča (Peter Szabó, MCC)
Brief koučing ponúka jednoznačne odlišný pohľad na narastajúcu bázu vedomostí v oblasti koučovania. Koučovanie môže byť vysoko efektívne dokonca aj počas jediného stretnutia a dokáže vytvoriť udržateľné a trvalé výsledky bez toho, aby proces koučovania automaticky musel pokračovať. Na trhu, kde je pravidlom balíček 10 stretnutí alebo 6-mesačný kontrakt, sa ponuka brief koučingu líši. Brief koučing zahŕňa dramaticky odlišné pochopenie toho, ako môže byť kouč čo najužitočnejší.
 ___________________________________________________________________
5 tipov pre koučov, ktorí chcú byť na trhu žiadaní
Účastníci kurzov koučovania sa ma často pýtajú, ako sa dá koučing uplatniť na malom slovenskom trhu. Pre začínajúcich koučov, ale nielen pre nich, je určených mojich 5 tipov.tvorba web stránok